Melechesh – Sentinels of Shamash

Melechesh komt ruim acht jaar na Enki met een EP, Sentinels of Shamash, via Reigning Phoenix music. De van oorsprong Israëlische band zou nu opereren vanop het Europese vasteland. Deze band rond Ashmedi heeft altijd ruimte gemaakt in zijn concept, tekst en muziek voor Sumerische en Mesopotamische mythologie en vult dit verder rijkelijk aan met kosmische en occulte thematieken. Meer traditionele instrumenten vullen het klassieke brutale blackmetalpalet eveneens aan.

De band bestaat al decennia en toch heb ik in mijn rijkelijk gevulde collectie geen enkele plaat of cd van dit trio staan. Hoe komt dat? Tja, ik ben niet zo thuis in de bovenstaande thematiek. Maar waarom kies je net deze EP dan uit voor een schrijfsel? Melechesh is en blijft natuurlijk gewoon een ronkende naam in black/thrashmetalland, niet dan? Kijk naar de releaselijst, naar de speellijst… Hulde en respect!

Amper drie nummers, maar dat is vast genoeg om te kunnen inschatten of dit Melechesh terug op het voorfront kan en mag verwacht worden. Er lijkt geen twijfel mogelijk, als je bovenstaande videoclip van het tweede nummer op deze EP al hebt kunnen bekijken en beluisteren. Starten doen we gewoon bij The Seventh Verdict en dit met een messcherp gitaarduel. Heerlijk hoe vrijwel meteen ultrastrak drumwerk en een knotterende baspartij zich laten gelden. Er klinken alzo nog maar weinig ritualistische, occulte ondertonen door, maar dat zal vermoedelijk niet al te lang op zich laten wachten. Het is allemaal nogal stevig en rechttoe rechtaan. Je zal nog grote ogen opzetten als je de afsluitende maten van dit openingsnummer tot je laat komen.

In Shadows, In Light is opnieuw een krachtig nummer waarin je de typische Melechesh-karakteristieken, sneller dan op de openingstrack, kan waarnemen. Speels ritmisch spel, verhalende stemmen en traditioneler aanvoelende percussie zijn allen in de eerste minuten goed te horen en brengen een in wezen kenmerkend black/thrashnummer nog meer eigenheid toe. Raptors Of Anzu laat je meezingen! Je krijgt het gevoel dat je samen met de krijgers in deze band op de barricades zou moeten stappen!

Kijk, het mag duidelijk wezen: dit Melechesh presenteert zich op Sentinels Of Shamash alsof het nooit is weggeweest. Erg strakke EP die gewoon vraagt om een gepast volwaardig vervolg.

Label:

Rising Phoenix Music, 2026

Tracklisting:

  1. The Seventh Verdict
  2. In Shadows, In Light
  3. Raptors Of Anzu

Line-up:

  • Ashmedi – Zang, gitaar, percussie
  • Nomadic Soul NM – Drum
  • Nomadic Soul RC – Bas

Links: