Grimovetust – Gates To Heptagon Tower

Gates To Heptagon Tower is het eerste wapenfeit van deze blackmetalband genaamd Grimovetust. Een band waarvan weinigen weten vanuit welk Europees land deze opereert, laat staan wie er deel van uitmaakt. Naar de informatie die ik ontving van het Dusktone label bestaat de band ook maar uit één individu met de stierlijk eenvoudige naam Grimovetust. Hoe kan het ook anders. De black metal die op deze plaat wordt geëtaleerd moet ruw en rauw zijn met een knipoog naar de desolatie die we terugvinden in de steeds uitdijende kosmos. Productioneel mag je ook stellen dat dit uitdijende, dit oudeschoolgevoel echt wel gecapteerd werd.

Het spreekt voor zich dat de muziek van deze band mij na een paar luisterbeurten wat Italiaans aandoet, met een verwijzing naar de gloriejaren van Gorgoroth, Satyricon, Burzum, Obtained Enslavement en Emperor. Iets wat we de laatste maanden in reviewland toch wel merken. Daarmee doel ik en verwijs ik naar de -tig bands die die oude gloriejaren terug willen doen herleven. Niks mis mee natuurlijk.

Grimovetust beheerst echt wel elk instrument. Zo hoor je episch keyboardwerk dat samen met melodische leadpartijen het eerste nummer, Grimovetust, tot leven laat komen. Het lijkt me dan ook niet vreemd om terug te verwijzen naar bovenstaande bands om de vergelijking duidelijk te stellen. Bij dit Grimovetust lijken de vocalen wel wat meer naar de achtergrond geduwd te worden. Zo komen ze wel terecht in een muzikale poel van waaruit ze terug moeten schreeuwen voor aandacht. Zeker wanneer de band met behulp van regenweer en akoestische gitaren een nog desolatere sfeer wil creëren lijken de instrumenten meer en meer ruimte te krijgen en raak je de vocalen soms kwijt.

Verder lijkt het wel of het individu Grimovetust wat vastgeroest lijkt te zijn in dezelfde ideeën en uitvoeringen. Gates To Heptagon Tower heeft ook weer die regenpartij, spooky keyboardtonen en eenzelfde uitwaaiering van gitaar en drum. Gelukkig weet Death Beholder je aandacht weer op een andere manier te vangen. Gewoon door te kiezen voor een dampende, stampende cadans. Er komt vervolgens een heerlijk bijtende melodische gitaarpartij aan, maar in plaats van te blasten alsof het een lieve lust is, wordt er weer gekozen voor die stampende tragere, loggere cadans. Dat had in mijn oren toch net anders gekund. Iet of wat anders klinkt Gardens Of Archfiend omdat het net wat meer dissonantie en speelse expressiviteit in zich herbergt. Ook Ogres Invocation To The Dark Eden heeft een andere insteek. Hier word je gedurende meerdere minuten ondergedompeld in ambientachtige geluidstapijten die van flarden vocalen worden voorzien.

Waar deze band Grimovetust gestationeerd is, blijft een raadsel. Ik denk toch wat Italiaanse invloeden te distilleren maar ik kan keihard mis zijn natuurlijk. Gates To Heptagon Tower is een knipoog naar het verleden, iets wat blackmetalplaten de laatste maanden wel vaker doen. De uitvoering is goed, de productie lijkt een collectie klanken te omhelzen die verzameld werden vanuit een vochtige, kille verlaten kerker.

Score:

75/100

Label:

Dusktone, 2025

Tracklisting:

  1. Grimovetust
  2. Bond By Frost And Infernal Might
  3. Gardens Of Archfiend
  4. Gates To Heptagon Tower
  5. Death Beholder
  6. Ogres Invocation To The Dark Eden

Line-up:

  • Grimovetust – Zang, alle instrumenten

Links: