‘Eindeloos headbangen’ is de beste manier om het debuut van deze Australische band Avalanche te beschrijven. Van de sterke zang van Stephen Campbell en het prachtige gitaarwerk van Veronica Campbell tot de waterdichte ritmesectie bestaande uit Blake Poulton en Bon Lowe: de band maakt meteen een blijvende indruk. Een indruk die ervoor zorgt dat Armed To The Teeth een essentiële luisterervaring is voor iedere fan van hardrock.
Toch is er zeker wel variatie te vinden in de tracklist. Ride Or Die komt binnen en geeft het tempo van het album de broodnodige afwisseling met zijn trage maar krachtige opening en een meer gedreven mid-tempo ritme. De verdomd goeie instrumentale break richting het einde van het nummer maakt dit zonder twijfel een van de uitblinkers van de LP. Het knallen gaat daarna zoals verwacht weer vrolijk verder met nummers als Open To Retaliation, Hell’s Getting Hotter With You en Bottle Of Sin dat het album afsluit met een bijzonder sterke gitaarsolo.

Met Armed To The Teeth laat Avalanche horen dat men precies weet hoe je een hardrockalbum moet neerzetten: luid, strak en zonder onnodige poespas. Hoewel het album af en toe wat variatie mist, maakt de aanstekelijke energie en het hoge niveau van de songs dat meer dan goed. Dit is een debuut dat vooral laat zien hoeveel potentie deze band heeft, en als Avalanche in de toekomst net wat meer durft te experimenteren, zou hun volgende release zomaar nóg harder kunnen binnenkomen. Voor nu is Armed To The Teeth vooral een plaat die vraagt om het volume open en het hoofd mee te laten gaan.
Score:
80/100
Label:
Eigen beheer, 2026
Tracklisting:
- On The Bags Again
- Armed To The Teeth
- Down For The Count
- Going For Broke
- Dad I Joined A Rock N’ Roll Band
- Hand That Feeds
- Ride Or Die
- Open To Retaliation
- Blondie
- Kick Your Heels Back
- Hell’s Getting Hotter With You
- Bottle Of Sin
Line-up:
- Stephen Campbell – Zang
- Veronica Campbell – Gitaar
- Blake Poulton – Bas
- Bon Lowe – Drums
Links:


