Ophidic Gnosis was in 2024 het eerste echte Satanische wapenfeit van dit viertal uit Oostenrijk. Verba Serpentis bestaat uit leden van bands als Schänder en Draugr komt nu opnieuw met een EP: Torchbearers. De heren weten van geen ophouden want tussen de vorige release en de nieuwe EP hebben ze menig live-optreden weten geven op kleine en grotere podia. Het moet er allemaal, als ik het tenminste mag geloven, erg energiek aan toegaan. Het mag ook wel als je centrale thematiek draait rond spirituele ontwaking. Om tot dit punt te komen trachten de vier heren duistere krachten te kanaliseren. Dit Verba Serpentis wist me met deze boodschap, die heerlijk bruut werd omzoomd met eerder melodische black metal, wel te overtuigen.
Rollend en denderend, maar met heel wat expressie komt een nummer als Ascension Of The Golden Age tot leven. Heerlijk hoe die nijpend, pitsende melodische lijnen iedereen bij de strot pakken. Nog wat Griekse invloeden? Zeker! Luister eens naar het begin van het afsluitende Spheres Of Darkness.
Ook dit Torchbearers van het Oostenrijkse Verba Serpentis is een dijk van een melodische blackmetal-EP geworden, net als zijn voorganger. Hij smaakt misschien net iets minder doch desalniettemin is een fysieke aanschaf verplicht!
Label:
Eigen beheer , 2026
Tracklisting:
- Ad Majorem Sathanas Gloriam
- Ascension Of The Golden Age
- Consciousness
- Torchbearers
- Spheres Of Darkness
Line-up:
- Somnifer – Bas
- Tenebris – Drums
- Malphas – Gitaar, zang
- Achlycet – Zang, gitaar
Links:

