Black Mold – Antinomy

Zwarte schimmel zal net als veel andere soorten schimmels ook wel in Portugal voorkomen. Je kan er vet ziek van worden. Dat zal alvast niet de bedoeling zijn van de punk/blackmetallers in het gelijknamige Black Mold maar dat kan je natuurlijk niet direct weten. In 2018 zag deze band die bestaat uit ik-weet-niet-wie, het levenslicht en bracht prompt een demo uit, Atavism. In de tussentijd hebben we al twee volwaardige platen weten passeren waarvan de laatste in 2024 de titel In The Dirt Of Oblivion meekreeg.

Dit Antinomy is een EP geworden met pak hem beet zes nummers en een speelduur van krap zestien minuten. Hij wordt uitgebracht op een gelimiteerde tape-oplage van amper vijftig stuks. Hellprod Records is de platenboer van dienst, die duidelijk in zijn begeleidende schrijven stipuleert dat de zes nummers kort, krachtig en behoorlijk bijtend kunnen overkomen.

Bovenstaande single Cramped On Nothing kregen we al te horen nog voor de EP effectief werd uitgebracht en onder de kerstboom verscheen. Simpel, eenvoudig giftig riffwerk wordt gedragen door een dito drum en een vocaalpalet dat overeenkomt met één kleur kerstballen in die desbetreffende boom. Grinding Death is het eerste nummer van deze EP dat lekker verder werkt met bovenstaande recept. Gewoon hengsten, raggen en monotoon schreeuwen. De bandleden houden het krap twee minuten vol en het is weer voorbij na een pietluttige break van amper een seconde of drie. Niet echt iets om vrolijk van te worden… als dat al het doel is van dit type muziek natuurlijk. A Stoney Hole’s Hermit, het langste nummer, borduurt ook verder op monotonie maar doet dit niet aan een opzwepend hels tempo maar op een dampende, stampende wijze. Opnieuw valt wel op dat het aangebrachte vocale palet zeer beperkt is.

Bijtend of brandbaar mag je de boel gerust noemen maar echt de boel in de hengst of de fik steken doet dit Black Mold toch niet. Ook Tightropes levert geen nieuwe elementen aan en zo wordt dit draaiding toch een beetje saai en eentonig. Alleen de outro is bijzonder interessant want dat is gewoon een verstopte cover, niet al te fris en fruitig, van het Ramones nummer Pet Sematary.

Black Mold uit Portugal gaat met deze EP Antimony, nu niet bepaald de schoonheidsprijs winnen, laat staan een andere prijs. De band brengt gewoon opzwepende black metal met een doorwinterde punkrand. Monotoon, niet al te fris maar ook niet wereldschokkend.

Label:

Hellprod Records, 2025

Tracklisting:

  1. Grinding Death
  2. A Stoney Hole’s Hermit
  3. Mocking Skull
  4. Tightropes
  5. Cramped On Nothing
  6. The Inertial Fog

Line-up:

  • Onbekend

Links: