Jawtrap – Hellscape

Grindcore klinkt vaak alsof een vuilniswagen een porseleinwinkel binnenrijdt en dat terwijl de zanger zo smerig klinkt dat je zou zweren dat hij probeert een diarree-aanval te overstemmen. In het geval van Jawtrap is het niet veel anders. In amper een half uur ramt de band er op zijn debuut zeventien nummers doorheen. Jawtrap is ontsproten uit het brein van Niels Højgaard Sørensen die onder andere actief is in Stöj Snak, Mighty Midgets en Lemlæstet Forsterbræk. Verdere informatie over de line-up wordt door het label niet gedeeld en ook online is er op het moment van schrijven niets over te vinden.

Een ultrakort nummer als Short Form Content wordt afgewisseld met het bijna twee minuten durende Incel Tears met zowaar een semi-akoestisch tussenstuk. Dat er ook wel wat technischer nummers als Bread And Circuses op Hellscape staan, komt de variatie ten goede. Puristen zullen het vermoedelijk te commercieel vinden maar het voorkomt wel dat je compleet murw gebeukt wordt. Tekstueel is er weinig van te verstaan en er had net zo goed in het Swahili geschreeuwd kunnen worden. Toch verraden titels als Vote With Your Wallet en Prophets Of Profit dat we de muzikanten aan de linkerkant van het politieke spectrum moeten zoeken.

Van een goed potje stop-and-go is Jawtrap trouwens ook niet vies en dat mag in Wake Up And Smell The Coffin tentoon worden gespreid. Ook hierin laat Jawtrap zien dat het met die instrumentbeheersing wel snor zit. Sterker: het is een van de betere nummers op Hellscape.

Hellscape is het debuut van deze Deense grindcoreband en het is er een waarmee ze thuis kunnen komen. Jammer eigenlijk dat dit album alleen op cassette en in digitale vorm wordt uitgebracht.

Score:

78/100

Label:

5FeetUnder Records, 2025

Tracklisting:

  1. Death By A Thousand Cuts
  2. Who Would Jesus Bomb?
  3. Rage Quit
  4. Vote With Your Wallet
  5. Short Form Content
  6. Incel Tears
  7. Necronomics
  8. Deicide
  9. Bread And Circuses
  10. Matière Grasse
  11.  Wake Up And Smell The Coffin
  12. The Daily Grind
  13. Black Grunge
  14. Prophets Of Profit
  15. Situation Tragedy
  16. Heirlooms
  17. Patterns

Line-up:

  • Niels Højgaard Sørensen – Zang, gitaar, basgitaar, drums (?)

Links: