Blood Desecration – Demonvangelist

Blood Desecration, een nog jonge death/blackmetalhorde uit Rochester, New York, werd gevormd ergens in de loop van 2022. Dit is dus nog een jonge roedel wolven die muziek wil maken in het straatje van Hypocrisy, Bloodbath en Belphegor. Althans dat laat de band toch noteren. Demonvangelist wordt aangekondigd als een album maar stiekem is dit gewoon de zoveelste EP van de band want de totale speeltijd haalt niet eens 25 minuten, maar dat kan natuurlijk geen kwaad. Ik kijk al lang niet meer naar de speelduur van een release; als er twee nummers opstaan en het knalt de ballen van je lijf, dan is het tijd om er een review over te schrijven.

Deze EP komt via From The Depths Entertainment. Een voor mij wat obscuur label, maar kom. De band werd gevormd rond onder andere JT, Animal en nog wat ander volk. Nu, wie dat dan mogen zijn is me niet helemaal duidelijk. Want in de meegeleverde informatie via de promoboer staan nog andere namen dan op andere kanalen. Ik laat het even in het midden. Belangrijk nu is, knallen deze zes nummers nu of net niet? Want het hoesontwerp is niet om aan te gluren.

Het eerste nummer is een saai intro maar gelukkig komt er verandering vanaf opvolgertje Sheperd Ov Lies. Redelijk eenvoudig maar wel dampend en dus kokend riffwerk word je aangeboden, afgeroomd met een variatie aan gortige vocalen gaande van een diepe strot tot snerpende screams. Of het nu JT zelf dan wel de heer Brooks is of beiden, het zal me spreekwoordelijk worst wezen want dit hapt wel lekker weg. En ja licht flitsende leadpartijen luisteren de boel een beetje op, het lijntje wordt ook deels meegenomen door de bas en zo doet het me wat denken aan de vroege jaren van de Denen van Illdisposed.

De intentie van deze Amerikanen is goed te noemen. Het klinkt echter net allemaal nog wat te voorzichtig en te weinig boosaardig, soms ook wat te gecontroleerd. Evil Intentions is daar een voorbeeld van. Nochtans bijt het titelnummer op een voorzichtige wijze toch je neus eraf. Voor mij mochten de drumpartijen echt wel agressiever, de heer Sutton mag nog meer als een beest te keer gaan als je begrijpt wat ik bedoel.

Er zit nog behoorlijk wat rek op de elastiek. Daarmee doel ik op het feit dat dit Blood Desecration wel wat frisse ideeën heeft maar dat de uitvoering net nog wat beter, directer en professioneler kan. Dat komt vermoedelijk echter wel vanzelf als de band hard blijft werken. Demonvangelist is op zich een alleraardigste EP.

Label:

From The Depths Entertainment, 2025

Tracklisting:

  1. The Prayer Of The Damned
  2. Sheperd Ov Lies
  3. Evil Intentions
  4. Demonvangelist
  5. Behead The False Prophet
  6. The Final Reckoning

Line-up:

  • John “JT” Taylor – Zang, gitaar
  • Matt Brooks – Zang
  • Dave “Animal” Sutton – Drum
  • Sophie Wesselhoff – Gitaar
  • Jakob Lefever – Bas

Links: