Drain – …Is Your Friend

Metaalhoofden die twee jaar geleden op Dynamo Metalfest aanwezig waren, zullen de naam Drain wellicht nog herkennen. Met een mix van hardcore en punk zorgden de Californiërs voor een leuke afwisseling op het affiche. Voor liefhebbers van het genre zelf is deze band allang geen onbekende meer. Debuut Californa Cursed liet al meteen een verpletterende indruk achter, maar ook opvolger Living Proof deed het erg goed. Nu is het tijd voor …Is Your Friend, een titel die al sinds de start van de band op merchandise staat gedrukt. De plaat verschijnt wederom via Epitaph Records.

De grote vraag die staat, is natuurlijk of Drain de kwalitatief goede lijn van zijn muziek kan doortrekken op deze schijf. Het antwoord daarop is deels ja, deels nee. De energie die de heren op de vorige albums wisten te vangen, komt nu namelijk niet altijd maximaal tot zijn recht. Dat gegeven ligt zeker niet aan de energieke en bevlogen schreeuwzang van vocalist Sammy Ciaramitaro, want de beste man zweept met enige regelmaat het boeltje nog steeds lekker op. Waar ligt het dan wel aan dat niet alle songs even goed gedijen? Dat scheelt per nummer uiteraard. Single Stealing Happiness From Tomorrow is het langst durende nummer dat de band tot op heden schreef (4:10), maar de gezapige breakdown tegen het eind is niet waar je op hoopt na een dergelijke opbouw. Andere voorbeelden zijn het voortkabbelende Scared Of Everything And Nothing en de wat minder boeiende songstructuur van Loudest In The Room. Toevallig of niet, maar het zijn ook de nummers die wat langer duren.

Neen, de kracht van Drain zit met name toch écht in de korte en compacte nummers. Living In A Memory, Can’t Be Bothered en Nights Like These zijn alle voorzien van een hoger tempo en zitten vol met tempowisselingen en opzwepende gitaarpartijen en drums. Automatisch stijgt de urgentie mee en dat zorgt voor lekkere beukers die na enkele luisterbeurten al goed blijven hangen en vooral smaken naar meer. Een uitzondering op de regel van ‘kort is beter’, is afsluiter Until Next Time… Middels wat gaaf soleerwerk en vooral strakke gitaarriffs staat de song als een huis en vooral het eind is met een verrassende en originele breakdown helemaal af. Wat ook nog gaaf gedaan en zeker het vermelden waard is, is het Descendents-achtige Who’s Having Fun. Pop en punk worden feilloos gemixt en het resultaat doet erg veel denken aan de aanpak van Good Good Things, de cover die op Living Proof stond van.. inderdaad: Descendents. Gaaf dat Drain daar nog eens opnieuw naar linkt op deze manier.

Al met al mag deze plaat dan wel niet zo sterk zijn als zijn twee voorgangers, toch is het nog steeds dik in orde. Liefhebbers van hardcore en punk kunnen hun hart weer ophalen met …Is Your Friend. Hoewel het ook in de betere songs soms wat voelt als herhalingsoefening, zorgt de opgewekte uitvoering ervoor dat de plaat gemakkelijk meerdere keren achter elkaar te beluisteren is. Daar ligt de kracht van de band: niet al te ingewikkelde muziek, positieve ‘vibes’ en bij tijd en wijlen wat gave, moshbare muziek. Zoals de afsluiter ons vertelt: until next time, want die gaat er zeker komen!

Score:

78/100

Label:

Epitaph Records, 2025

Tracklisting:

  1. Stealing Happiness From Tomorrow
  2. Living In A Memory
  3. Scared Of Everything And Nothing
  4. Nothing But Love
  5. Can’t Be Bothered
  6. Loudest In The Room
  7. Nights Like These
  8. Who’s Having Fun?
  9. Darkest Days
  10. Until Next Time…

Line-up:

  • Sammy Ciaramitaro – Zang
  • Cody Chavez  – Gitaar
  • AJ Hoenings – Basgitaar
  • Tim Flegal – Drums

Links: