Scrüda heeft met Extreme Speed Metal precies gedaan wat de titel belooft: het gaspedaal door de Poolse bodem getrapt en pas losgelaten ergens voorbij de landsgrens. Waar we op Zware Metalen eerder al schreven over hun compromisloze aanpak op Fury Among Ruins, klinkt deze EP nog scherper, nog opgefokter en vooral: nog minder geïnteresseerd in ademhalen. Dit is geen muziek voor mensen met een zwakke nek.
De riffs razen voorbij alsof iemand de complete discografie van Motörhead door een Poolse gehaktmolen heeft gehaald. De drums klinken alsof ze zijn opgenomen in een kelder waar de wodka goedkoper was dan de microfoons en de vocalen zijn zo rauw dat ze zelfs pierogi rauw zouden laten smaken. Scrüda bewijst opnieuw dat snelheid niet zomaar een doel op zich is, maar een wapen.
Vergeleken met het eerdere werk is Extreme Speed Metal compacter en gemener. Geen overbodige franje, geen epische uitweidingen: alleen knallen. Het is alsof de band heeft gedacht: “Wat als we alles wat we deden, maar dan sneller?” Spoiler: de mix van death en speedmetal met een vleug black werkt verdomd goed.
En ja, het is onmogelijk om dit te luisteren zonder aan Poolse death metal te denken: die typische kettingzaag-sound, alsof elk nummer is gemixt met een HM-2-pedaal dat permanent op standje “oorlog” staat. Maar Scrüda houdt het speels en vuil zonder te verzanden in clichés. Al voelt het soms wel alsof vaderlandsliefde hier wordt gemeten in BPM.
Extreme Speed Metal is kort, hard en meedogenloos. Scrüda levert geen nieuwe Poolse exporthit naast wodka en death metal, maar wel een EP die precies weet wat ze wil: alles slopen wat niet snel genoeg is. Voor fans van de eerdere albums én voor iedereen die vindt dat Polen meer is dan alleen worst en blastbeats.
Label:
Godz Ov War, 2025
Tracklisting:
- Extreme Speed Violence
- Like A Dog
- Chaos
- It’s About You
- Shameless
- Pain
Line-up:
- The Conqueror – Zang, basgitaar
- Firecracker – Gitaar, zang
- Wall Of Flesh – Drums
Links:




