Graveir – The Festering Triad

Ergens in de hitte van Brisbane in het jaar 2014 kwam Graveir voor het eerst bij elkaar. Via het Britse Apocalyptic Witchcraft Recordings komt de band nu met zijn derde plaat The Festering Triad. In 2020 was het nog Impure Sounds dat de voorganger King Of The Silent World uitbracht. Nu, even terug naar dat eerste label, dat Apocalyptic Witchcraft Recordings. Dit label bracht niet eens zo gek geleden nog twee beresterke platen uit. Het gaat dan om de nieuwste albums van Cnoc An Tursa en Wolfbastard. Beluister ze maar een keer. Je gaat me vermoedelijk geen ongelijk geven.

De thematiek op dit The Festering Triad is er één die we de laatste maanden wel eens vaker zien voorbij waaien. Het thema van het sociale verval en het verbrokkelen van een civilisatie door interne verrotting, corruptie en de honger naar macht en geld. Kijk, de vorige plaat van dit vijftal belandde net niet in de vuilbak maar iedereen verdient natuurlijk een tweede kans en met de wissel op gitaar van Emaciation naar Snjór waait er misschien plots een frisse bries door de hete binnenstad van Brisbane. Wie weet.

Lords Of Misrule kondigt op zich weinig goeds aan. Je voelt een allesvernietigende blastpartij komen, maar, zoals je al vermoedt, deze komt niet. Op eerder zompige, drassige wijze worden een collectie dissonantere riffs met de kleur van de Poolse school op ons losgelaten. De leadpartij is niet alleen giftig en venijnig, maar blijft ook nog eens als een kronkelende oorwurm rond glibberen. Het chaotische hammerblastthema in het begin van A Futile Exhortation toont wel meteen aan dat deze Australiërs er geen gras over laten groeien. Het moge duidelijk wezen dat een ieder die voor eigen gewin gaat en aan de macht is, aan de galg mag gepresenteerd worden. Dit vijftal kiest bewust voor een mid-tempo aanpak om zijn zurige black metal vorm te geven. Wanneer het sneller gaat, blijkt het, net als op de vorige plaat, vaak nogal rommelig en weinig strak over te komen. Je hoort het ook op Revanchism.

Vanaf daar gaat het wat bergaf met deze plaat. Het klinkt allemaal wel onguur, onfris en ongewassen, zoals het zou moeten natuurlijk. Maar het pakt en plakt niet meer zoals de eerste nummers. Het titelnummer is daar een goed voorbeeld van. Een alleraardigste schuifriffjespartij trekt nog wat aandacht net als een heerlijke melodieuze partij in A Line Of Blood Drawn In Sand of een alleraardigste schreeuw- en blastpartij in By the Will Of The Goat.

Dit Australische Graveir heeft met The Festering Triad een aardige poging gedaan om de muziek op het vorige album te overstijgen. Hun black metal is echter nog altijd middelmatig. Toch zijn er al sprongen voorwaarts gemaakt.

Score:

70/100

Label:

Apocalyptic Witchcraft Recordings, 2026

Tracklisting:

  1. Lords Of Misrule
  2. A Futile Exhortation
  3. Revanchism
  4. A Thief In The Heart Of Man
  5. The Festering Triad
  6. A Line Of Blood Drawn In Sand
  7. By the Will Of The Goat
  8. The Rite Of Degradation

Line-up:

  • Pandora – Bas
  • XI – Drums
  • Gloom – Zang
  • Vvoid – Gitaar
  • Snjór- Gitaar

Links: