Het uit Dokkum afkomstige Drôvich passeerde al eerder de revue met een schrijfsel over hun Weagan Fan Pine. Het uit Tilburg afkomstige Fronline Despair deed eigenlijk net hetzelfde met Pure Fucking War. Ditmaal hebben beide bands de handen in elkaar weten slaan en komt er een splitalbum uit met als titel: It sinneljocht oerskynt it slachfjild. Twee nummers van de eerste band, vier van de laatste en dan ben je wel rond.
Het Zwaertgevegt-label, dat wel al vaker heeft weten aantonen dat het een neus heeft voor Nederlands blackmetalgeweld, heeft beide bands weten overtuigen om deze split bij hen uit te brengen. BloodFront Records werkt mee om de klus verder te klaren. Terwijl de Friese band nog levend en wel is, lijkt Frontline Despair intussen, tenminste als ik goed ben geïnformeerd, de strijdbijl al wel begraven te hebben om niet te moeten schrijven dat de band is gesplit.
Fronline Despair tapt uit een ander blackmetalvaatje. De heren kiezen voor de bruutheid van de oorlog, althans dat leidt ik af uit hun bandnaam, de thematiek op de vorige plaat maar ook de songtitels en natuurlijk ook de intro. Hun black metal is even vernietigend en brutaal als een salvo geweerschoten op het slagveld. Luister maar eens naar Whispering Trees Of The Meuse Argonne. Op Black Metal Division Tilburg maar ook op Dreadnaugh hoor je per direct waar deze vier kerels hun mosterd vandaan hebben weten halen. Moet ik het nog verklappen?
Lekker robuste, ruwe en rauwe black metal. Zo bestempel ik alvast de muziek die je te horen krijgt op deze split. Drôvich is wat verfijnder terwijl een Fronline Despair meer met de twee voeten vooruit het slagveld inglijdt, als dat al kan natuurlijk. Deze twee Nederlandse bands staan verzameld op dit 20It sinneljocht oerskynt it slachfjild. Aanschaffen ter support!
Score:
75/100
Label:
Zwaertgevegt, 2026
Tracklisting:
- It Ljocht (Drôvich)
- Sinne (Drôvich)
- Intro (Frontline Despair)
- Whispering Trees Of The Meuse Argonne (Frontline Despair)
- Black Metal Division Tilburg (Frontline Despair)
- Dreadnaugh (Frontline Despair)
Line-up:
Drôvich
- Mike van der Veen – Bas
- Max van der Meij – Drum
- Geale van der West – Zang, gitaar
Frontline Despair
- Jorre Metz
- Levi Stams
- Bjarne van Gool
- Sam van den Berg
Links:

