Dit uit Dokkum afkomstige drietal dat zich Drôvich noemt en sinds 2022 bestaat, heeft enkele maanden geleden hun eerste plaat Weagen Fan Pine aan de man gebracht. Jammerlijk passeerde het nog niet eerder onze schrijftafels, maar kom bij deze. In het licht van de jaarlijstjes is het goed nog eens rond te kijken, te zoeken, te vinden en op te rapen wat je als redacteur hebt laten liggen.
De zeer expressieve black metal van dit drietal leerden we de afgelopen maanden al kennen nadat er bij tijd en stond een videoclip aan ons werd gepresenteerd. Den Stoarm was er daar één van net als dit onderstaande Kom Werom. Je hoort in de composities meteen een eigen hand, je merkt een eigen gezicht. Zo hoor je het samensmelten van rasperige vocalen met cleane lijnen maar merk je ook dat de baspartij de gewoonte heeft vlotjes het avontuurlijke gitaarspel te volgen.
Heerlijk hoe de rasperige vocalen de Friese teksten uitbraken. Kannibalisme yn Holodomor krijgt zo nog wat meer zwartgalligheid met zich mee. Het blijft ook erg interessant om horen hoe die cleane vocalen telkenmale in het geheel hun plaats krijgen toebedeeld. Een luistertip is zeker het indrukwekkend drieluik Myn bestean. In het eerste deel word er nog vrijelijk, expressief, licht jazzy en rustig vertelt en verhaalt. In de andere delen wordt er stevig van jetje gegeven en hoor je die wandelende baspartijen steeds maar weer de gitaren vlotjes volgen, iets waar ik het toch nu en dan wat moeilijk mee heb. Kom Werom, sluit als voorlaatste nummer op erg krachtige en doch weer licht speelse wijze dit eerste erg genietbare album af.
Weagen Fan Pine van het Friese Drôvich is hun eerste boreling vol met Frisian black metal. Het is een avontuurlijk album geworden. Ik bedoel daarmee dat er heel wat gebeurt, er heel wat zaken zijn om op pikken en te beluisteren. Het vergt veel aandacht en laat ik net dat niet altijd hebben.
Score:
75/100
Label:
Eigen beheer , 2025
Tracklisting:
- Yntro
- De stoarm
- De balt fan myn siel
- Drôvich
- Kannibalisme yn Holodomor
- Myn bestean I
- Myn bestean II
- Myn bestean III
- Heap
- Stjerrend pracht
- Kom werom
- Ein fan’e tiid
Line-up:
- Mike Van Der Veen – Bas
- Max Van Der Meij – Drum
- Geale Van Der West – Zang, gitaar
Links:




