Arcanum Sanctum – Pax

Komsomolsk-on-Amur ligt ergens diep verscholen in het grote Rusland. Dit Arcanum Sanctum dat al decades bestaat en zijn eerste plaat, Fidus Achates, afschoot vanuit de ruimte in 2010 was het eerste wapenfeit. Dit Pax wat vrede betekent, is een EP geworden en de opvolger van de in 2020 door Dan Swanö gemixt en gemasterde Ad Astra-plaat. De Russen proberen hun melodische death metal te fuseren met thema’s die met ruimtevaart, science fiction en ik weet niet wat nog allemaal te maken hebben. 

Dan Swanö is ook nu weer present aan de knoppen voor de afwerking van deze EP en het mag gerust gezegd en geschreven worden dat als je kijkt naar het artwork de thematiek wel snel duidelijk is. Deze vier-track release doet ons dromen van vrede en geeft signalen van hoop af, ik ben benieuwd. Het werd tijd natuurlijk ook dat deze boodschap nogmaals wordt onderstreept.

 
Deze vijf (en eigenlijk zijn het er zes) Russische kosmonauten nemen ons mee naar een wereld die een ander type van leven zou moeten herbergen, als dat al bestaat natuurlijk. Het mag niet verbazen dat het wel lijkt alsof de vrienden van Dark Tranquillity de oversteek gemaakt hebben naar een ander continent. Nochtans de stem, de diepe grunt van de heer Beschastny lijkt helemaal niet op gevoelige keelgeluiden die de heer Stanne tegenwoordig weet te produceren. Het klinkt allemaal krachtig en penetrant maar niet noodzakelijk vernieuwend of verfrissend. Nochtans tracht de heer Aramisov ons met futuristische klanken uit zijn toetsentoestel die idee wel mee te geven. 

In Wake Up hoor je dat de heren heel goed weten waar de melodische deathmetalmosterd vandaan komt. Het trapt en hapt hierdoor lekker weg en door middel van die typische Swanö-sound waan je je bij momenten wel als een satelliet boven Zweden. Resistance zweeft zo nog meer boven dit Scandinavische land. Ook Song Of Hope doet dit. Het is echter geen zweverige boodschap die meegegeven wordt.

Amper vier nummers trachten ons te overtuigen van de kwaliteitsvolle melodische death metal van de Russen in dit Arcanum Sanctum. Pax is een korte EP die ons vertelt dat er ergens wel hoop is om tot overeenstemming te komen. Het is geen nieuwe boodschap, iets wat we al menig maal gehoord hebben maar toch is het goed deze vredevolle boodschap te herhalen.

Label:

Eigen beheer , 2025

Tracklisting:

  1. A Different Form Of Life
  2. Wake Up
  3. Resistance
  4. Song Of Hope

Line-up:

  • Ivan Beschastny – Zang
  • Vadim Nalivaiko – Gitaar
  • Roman Rysyev – Gitaar
  • Kirill Kulinichev – Bas
  • Andrey Zotov – Drum
  • Yuri Aramisov – keyboard (sessie)

Links: