Lightlorn brengt ons iets bij; namelijk dat er toch ook een eb en vloed zou zijn in de ruimte. Zo interpreteer ik in elke geval de titel van het nieuwste werkstuk van deze drie Zweden, album nummer twee: The Ebb And Flow Of Galactic Tides. Deze heren maken sinds 2021 black metal met een experimentele rand en doen dat vanuit hun hoofdstad. Een EP These Nameless Worlds kwam uit in 2022 een jaar later kwam de debuutplaat At One With The Night Sky.
Het huidige geheel werd opgenomen in de Svart Studio met knoppenman Dennis Fransson. Het geheel werd gemixed en gemastered door David Mauritzon in Soundtornado. Een zekere Nikhil Kumar bleek in staat te zijn de muzikale en tekstuele boodschap van Lightlorn te kunnen capteren. Heren en dames die graag luisteren naar bands als Mesarthim, Labyrinthus Stellarum of Vorga zullen wel een kluifje hebben aan dit album, althans dat schrijven de promojongens.
The Imponderable Space Between Universes is nog maar nummertje twee op de plaat of ik begin al afgeleid te geraken. De heren bezitten de kennis en kunde om bepaalde riffs gewoon te lang te blijven doorspelen en er dan nog een paar achteraan te plakken. Jongens toch. Soms is trop te veel en te veel is trop. Dat heb ik toch geleerd van de heer Vanden Boeynants jaren geleden. Een waarheid als een koe. Maar een koe bevindt zich tot nader order nog altijd niet in de ruimte. Daarom gaan we verder met A Phantom In Endless Night; een nummer waarbij al van bij de start mijn tenen beginnen krullen, vanuit ritmisch oogpunt dan. Alweer inderdaad. Minuten later zingen de heren vrolijk en blij dat ze galaxies dragen, nou dat is knap denk ik dan.
Kan je dit cosmische black metal noemen? Zou je het zo moeten noemen? In ieder geval handelt dit album The Ebb And Flow Of Galactic Tides over zaken die zich afspelen hier ver vandaan. Tja, en daar ben ik nou eens nooit geweest en heb er dus ook geen fluit verstand van. Dit om maar te schrijven dat ik het aan jullie overlaat om je eigen mening te vormen. Mij kan de muziek van dit Lightlorn op deze plaat me maar matigjes verwarmen. Ik blijf wel met mijn beide voeten op de aardbol staan.
Score:
50/100
Label:
Rogue Planet Records, 2026
Tracklisting:
- Emergent Chaos
- The Imponderable Space Between Universes
- A Phantom In Endless Night
- I Carry Galaxies
- Superluminal
- Eternal Recurrence Of The Same
Line-up:
- Renwar – Zang, gitaar
- Robert Englafors – Bas
- Antagonist – Drum
Links:


