Het kan je haast niet ontgaan zijn, de benefietconcerten georganiseerd door Kink FM voor de stichting No Guts No Glory. Daar is aardig wat reclame voor gemaakt de afgelopen weken. Om kort te duiden wat deze stichting doet: ze vervult muzikale wensen van mensen met kanker – jong en oud – en hun mantelzorgers. Omdat ze geloven in de kracht van muziek.
Dat is een mooi streven, maar daarvoor is wel geld voor nodig. Zo zijn er een hele week benefietshows gepland op locaties doorheen het hele land. Vanavond ben ik erbij voor het startschot met de heavy variant in Deventer. Geld uitgeven doet de bezoeker al door een kaartje te kopen, maar dat kan ook door een shirt aan te schaffen bij de stand van No Guts No Glory, al op vele festivals zichtbaar en het aanbod zal je verbazen als je gaat rondsnuffelen. Coole shirts van Bolt Thrower, Life Of Agony, Darkthrone en Skroetbalg zijn zomaar wat namen van bands die je tegen komt. Allemaal gedoneerd door de barmhartige mens.
De muzikale omlijsting wordt vormgegeven door een drietal bands: Hesken, ILÆNDER en Komatsu. Helaas was er last-minute een afmelding van vierde band Terzij De Horde maar dat mocht de sfeer deze avond niet drukken. Presentator Bjorn van Kink Distortion kon de boodschap goed overbrengen en zorgde voor wat gezonde hilariteit met VIP-plekken op het podium. Alles met als doel om budget voor dat goede doel in te zamelen. Al met al een mooie invulling van de maandagavond die uiteindelijk een fors bedrag oplevert. Een donatie doen of een shirtje kopen kan trouwens nog steeds. Just saying.



(Hesken)






(ILÆNDER)










(Komatsu)
Datum en locatie
13 april 2026, Burgerweeshuis, Deventer
Foto's:
Frido Stolte (The View Photography)
Links:


