Rectal Smegma – To Serve And Protect

De Zuid-Hollandse goregrindband Rectal Smegma nam acht jaar de tijd om met de opvolger van Gnork op de proppen te komen. In die tussentijd kregen we te maken met COVID-19, maar ook het vele toeren zorgde ervoor dat de mannen hun focus nog even op andere zaken hadden. Dat toeren legde de band ook geen windeieren overigens, want men stond op vele podia in onder andere Tjechië, Chili en Mexico. Neen, ik maak geen typfouten: een goregrindband die het tot daar schopt met een uitgebreide tour, doet toch iets goed. Echt veel aanwas op het gebied van dit type grind hebben we niet in de Lage Landen, dus het is fijn om pretorkesten zoals Rectal Smegma te hebben. To Serve And Protect verschijnt via Kernkraftritter Records uit Duitsland.

Het eerste wat direct opvalt, is de toegankelijke en heldere productie die de plaat heeft meegekregen. Alle instrumenten en de zang staan mooi in balans met elkaar en zelfs de uitvoering is gewoon retestrak. Professionele mannen aan het werk hier! We krijgen de goregrind op een behapbaar tempo voorgeschoteld, veelal op midtempo maar ook vaak in een versnelling hoger om de afwisseling erin te houden. De wisselwerking tussen de gepitchshifte vocalen en de schreeuwzang is bovendien ook goed voor de variatie. Met maar liefst zeventien nieuwe songs is er flink wat te ontdekken op To Serve And Protect, maar de bijna drie kwartier is ondanks de variatie wel erg lang. Wat dat betreft vallen het swingende Johnny (The Dedicated Dildo Dork), Prostitute Retriggerment en Cough Syrup Suppository extra op, maar tijdens het langste nummer Purple Gain gaat het viertal helemaal los, inclusief toetsinstrumenten. De songs sluiten niet alleen perfect aan in het oeuvre van de heren op muzikaal vlak, maar ook qua songtitels worden de liefhebbers daarmee natuurlijk weer op de wenken bediend. En wat te denken van het uptempo Her Truffle Butter Makes Me Stutter, Tiktokker Kinderlokker of Beyond Bigboy Beastiality. Je zult weten dat je naar goregrind luistert!

Zodoende brengt Rectal Smegma een album zonder al teveel verrassingen op de markt. Niet dat fans daar in dit genre op zitten te wachten ook, want die horen alles wat ze willen horen. To Serve And Protect klinkt lekker smerig, swingt bij tijd en wijlen meer dan voldoende en is over de gehele linie vooral bedachtzaam uitgevoerd. Fraaie albumhoes ook waar bovendien veel in te ontdekken is qua details. Compenseert dat toch nog een beetje de muziek, want die is vooral recht voor zijn raap! Liefhebbers van goregrind kunnen er met dit album voorlopig weer even tegenaan en mocht je de kans hebben, ga de band zeker live eens checken.

Score:

80/100

Label:

Kernkraftritter Records, 2025

Tracklisting:

  1. Ballsnack
  2. To Serve And Protect
  3. Her Truffle Butter Makes Me Stutter
  4. Bloempa
  5. Living On The Itch
  6. Prostitute Retriggerment
  7. Johnny (The Dedidacted Dildo Dork)
  8. Discodick
  9. Tiktokker Kinderlokker
  10. Adam And Steve
  11. Cocaine And Abel
  12. Epik
  13. Beyond Bigboy Beastiality
  14. Slow, Deep And Extra Hard
  15. Cough Syrup Suppository
  16. Pinky Flower District
  17. Purple Gain

Line-up:

  • Yannic – Vocalen
  • Stijn – Gitaar
  • Alex – Basgitaar
  • Walter – Drums

Links: