In 2023 werd dit Mývalyĭr boven de doopvont gehouden ergens in Groot-Brittannië. The Past Tales is het eerste volwaardige album van dit zestal dat zich graag laat vergelijken met Wolfheart, Amon Amarth en andere grootheden uit het melodische deathmetalstraatje. De eerste ideeën tot samenwerking borrelden op tijdens de pandemie, iedereen kan zich die periode wel nog levendig voor de geest halen denk ik.
De thematiek die de heren en dame hanteren is dat van strijd. Strijd tegen externe vijanden maar ook strijd tegen innerlijke demonen; ook het herstel na een dergelijke strijd komt aan bod. De band heeft niks aan het toeval willen overlaten want het artwork lag in handen van Felipe Machado Franco (Blind Guardian, Iced Earth, Rhapsody Of Fire…), het knoppenwerk lag in handen van Janne Lunnas (Boreal Grave, Shade Of Sorrow…). Ondanks deze elementen komt de plaat wel in eigen beheer uit, wat ik dan weer bijzonder vind.
The Past Tales betreft een episch vertelsel dat gepresenteerd wordt in twee delen waarin de stevige vocalen van de heer Kain in strijd gaan met de breekbare stembanden van dame Fluess. Deze laatste zijn genietbaar doch overtuigen niet helemaal. De twee delen lijmen zich daarentegen heel mooi in elkaar. Het gebruik van dezelfde thema’s op gitaar en op strijkers is daartoe een goed idee. Na dit verhalende epos besluiten de Britten nog eens stevig door te stampen middels The Mighty Never Fall en krijg je ook meteen het beste nummer van de plaat te horen, mede gezien de blastpartij en de heerlijke melodielijn.
The Past Tales van het Britse Mývalyĭr is een krachtige, afwisselende, melodische deathmetalplaat geworden. De uitvoering is meer dan degelijk te noemen maar om nu te stellen dat de band zal opvallen tussen de rest is nog maar de vraag.
Score:
70/100
Label:
Eigen beheer, 2026
Tracklisting:
- Requiem
- Recollection
- Reign
- The Past Tales Part 1
- The Past Tales Part 2
- The Mighty Never Fall
- Renascence
Line-up:
- Dale Pountney – Bas
- Stephen Wilkinson – Drum
- Kai Boyce – Gitaar
- Joe Clayton – Gitaar, zang
- Nathalie Fluess – Keyboard, viool, cello, harp, zang
- Kain – Zang
Links:



